Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Hankove 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l

Neohodnotené

Vychutnajte si skvost z klenotnice vinárstva Ostrožovič -  výnimočné víno Hankove Special Collection 2021, bobuľový výber, ktorý prebudí vaše zmysly svojou polosladkou eleganciou. Toto cuvée, stvorené z legendárnych tokajských odrôd Furmint a Lipovina, pochádza z najstaršieho rodiaceho vinohradu vinárstva - na hone Makovisko. S láskou vysadený vinohrad v roku 1947 pána Jaroslava Hanku stále ponúka víno, ktoré je oslavou tradície a dedičstva výnomočnej vinárskej oblasti Tokaj. Jeho jantárovo zlatá farba je svedectvom času a starostlivosti, ktorá bola venovaná každému hroznu.

Vychutnajte si jedinečnú mineralitu a silu, ktorá pramení zo starých koreňov a je umocnená prírodným zvyškovým cukrom. Krátke zrenie v nových dubových súdkoch pridáva tomuto vínu komplexnosť a bohatstvo, ktoré je rovnako vzácne ako jeho pôvod. Toto výnimočné polosladké víno, oblečené do fľaše s objemom 0,75 l, je pripravené sprevádzať vaše špeciálne okamihy a doplniť ich o nezabudnuteľný zážitok.

Položka bola vypredaná…
štandardná cena: €12,88 –28 % €9,16 / ks
Dostupnosť: Čoskoro opäť v ponuke
Môžeme doručiť do:
18.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003637
Hankove 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l
Neohodnotené
OSTROŽOVIČ Hankove, r. 2021, bobuľový výber, polosladké, Special collection, 0,75 l
€12,88 –28 %
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

J&J Ostrožovič Hankove 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l

Pre tých, ktorí hľadajú nie len víno, ale skutočný príbeh v každej kvapke je tu Hankove Special Collection 2021, bobuľový výber vinárstva J. & J. Ostrožovič. Toto nádherné polosladké cuvée, ktoré spája odrody Furmint a Lipovina, sa zrodilo v slnečných lúčoch najstaršieho rodiaceho vinohradu v slovenskej časti Tokaja, honu Makovisko. Vinohrad, ktorý s láskou v roku 1947 založil pán Jaroslav Hanko je stále kolískou tejto výnimočnej edície.

Výnimočnosť ročníka 2021 je zreteľná na prvý pohľad – jantárová farba vína svedčí o zrelom a kvalitnom hrozne, ktoré získalo počas suchého leta a jesennej vlahy ideálne podmienky pre dosiahnutie optimálnej zrelosti. S cukornatosťou 26,5 °NM, ktorá zodpovedá neskorého zberu, ponúka toto víno intenzívnu paletu chutí – od bohatej vône hrušiek, cez agátový med a sušené marhule, až po sladkú vanilku a našľahanú smotanu.

Chuť vína je rovnako bohatá ako jeho aróma. Plná, mohutná a vyvážená, s minerálnymi tónmi, ktoré sa harmonicky snúbia s prírodným zvyškovým cukrom. V dochuti vynikajú tóny prezretých hrozienok, medu, a je osviežujúco doplnená citrusovo-ovocnými náznakmi a subtílnymi korenistými dotykmi klinčekov a škorice.

To všetko je podčiarknuté krátkym zrením v nových dubových sudoch, ktoré vínu dodáva záverečnú eleganciu a zaobalí vaše zmysly v slastných pocitoch.

Rada Special Collection, určená pre náročnú klientelu, svedčí o mimoriadnej starostlivosti a moderných reduktívnych technológiách, ktoré boli pri výrobe použité. Šetrné spracovanie a riadené kvasenie zaručujú, že každá fľaša tejto edície je reprezentantom výnimočnej kvality s dlhotrvajúcou dochuťou a arómou.

Toto vzácne víno je nielen symbolom tradície a remeselného umenia, ale aj príbehom, kde pôda, vinič, slnko a nebo spoločne tvoria zázraky. S takýmto odkazom je Hankove Special Collection 2021 skutočným skvostom vhodným na špeciálne príležitosti a výročia, ktorým potešíte každého milovníka vína a fajnšmekra.

Doporučené podávanie pri teplote 10 - 12°C zaručí, že sa v plnej kráse prejaví bohatý charakter tohto výnimočného vína.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 14,5 %
  • Cukornatosť hrozna: 25,0° NM
  • Obsah kyselín: 8,0 g/l
  • Obsah cukru: 35,5 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Hon: Makovisko

Hankove Special Collection 2021, bobuľový výber, polosladké, 0,75 l je nielen pokladom vinárstva Ostrožovič, ale aj hrdým nositeľom príbehu, ktorý pretrváva cez generácie a je pripravený obohatiť váš vinársky repertoár.

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Výrobca: J&J Ostrožovič
Odroda: Furmint, Lipovina, cuvée
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: polosladké víno
Prívlastok: bobuľový výber
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Tokajská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 14,5
Položka bola vypredaná…

Objavte fascinujúci príbeh lásky a vášne k vinárstvu, ktorý je skrytý za menom J. & J. Ostrožovič. Tento príbeh nie je len o produkcii výnimočného tokajského vína, ale aj o tradíciách, oddanosti a úcte k jednej z najznámejších vinárskych oblastí na svete.

Vínami J. & J. Ostrožovič sa nesie rešpekt k prírode a duch starostlivosti, s ktorou je každá fľaša vyrábaná. Sú výsledkom neúnavnej práce, znalostí a rešpektu k tomuto výnimočnému terroiru, ktoré dávajú tokajským vínam ich nezameniteľnú charakteristiku a kvalitu. S nádhernými tónmi sušeného ovocia, kvalitnej čokolády, s dotykom kávy i hrozienok vás tieto vína zavedú priamo do srdca Tokaja.

J. & J. Ostrožovič stavia na klasických tokajských odrodách Furmint, Lipovina a Muškát žltý, ktoré sú esenciou pre produkciu cibéb - kľúčového prvku pre výrobu tokajských vín. Vďaka jedinečnému mikroklíme a vulkanickej pôde je oblasť Tokaj ideálnym miestom pre pestovanie týchto odrôd, ktoré následne obohacujú účinky ušľachtilej plesne Botrytis cinerea.

Ak túžite po tom, aby ste sa spojili s tradíciou a objavili svet pravých tokajských vín, vyberte si z ponuky J. & J. Ostrožovič. Ich vína sú nielen svedectvom histórie a tradície, ale aj zárukou nezabudnuteľného zážitku pre každého milovníka vína.