Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Muškát žltý 2021, Solaris, suché, 0,75 l

1 hodnotenie

Toto víno je esenciou muškátových kvietkov, ktoré sa mäkko prelínajú s vôňou pečených maslových sušienok a lahodného tropického ovocia, vytvárajúc nádherný aromatický zážitok.

Jeho živá a ovocná chuť je dokonale vyvážená sviežimi kyselinami a typickým muškátovým korením, čo mu dodáva komplexný a zároveň dokonale harmonický profil. Akcenty rezkých tónov liči, majoránky a zrelých mišpúľ zanechávajú v ústach pocit sviežosti a sofistikovanosti. Víno je ideálnym spoločníkom k delikátnym jedlám, alebo ako elegantný aperitív, ktorý poteší zmysly a prinesie radostné momenty pri každej príležitosti.

štandardná cena: €9,08 –29 % €6,38 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003640
Muškát žltý 2021, Solaris, suché, 0,75 l
1 hodnotenie
OSTROŽOVIČ Muškát žltý, r. 2021, neskorý zber, suché, Solaris, 0,75 l
€9,08 –29 %
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

J&J Ostrožovič Muškát žltý 2021, Solaris, suché, 0,75 l

Víno J&J Ostrožovič Muškát žltý Solaris 2021 je tokajská perla, ktorá svojou rafinovanosťou a zvodným šarmom dokáže upútať na prvý pohľad i dúšok. Jeho temperamentná elegancia sa odráža v živom, čírom zelenožltom farebnom odtieni, ktorý predznamenáva svieži a povznášajúci zážitok.

Neskorý zber zaručuje, že hrozno dosiahlo optimálnu zrelosť, čo sa prejavuje intenzívnou, ale príjemne vyváženou vôňou. Aróma je plná sľubných tónov muškátových kvietkov, ktoré sa prelínajú s vôňou pečených maslových sušienok a tropického ovocia, a vytvárajú tak zložitý, no harmonický buket.

Chuťový profil je veľmi presvedčivý -ovocné tóny sa snúbia so sviežimi kyselinami a charakteristickým muškátovým korením. V ústach môžete rozoznať stopy liči, majoránky a zrelých mišpúľ, čo vytvára komplexnú, ale zároveň lahodnú chuť. Plná, parfumovaná dochuť svedčí o vysokokvalitnom a čistom reduktívnom spracovaní hrozna.

Kolekcia Solaris, symbolizovaná slnkom, tufovým kameňom a jaštericou, zdôrazňuje jedinečnosť terroir a tokajského slnka, ktoré sa odráža v každej fľaši tohto výnimočného vína. V súlade s prírodou a starými vinárskymi príbehmi prináša hon Makovisko hrozno, z ktorého sa rodí jedinečnosť v podobe tohto Muškátu žltého.

Odporúča sa podávať pri teplote 8 -10 °C, aby sa plne rozvinula paleta vôní a chutí, ktorá je ideálna k rafinovaným pokrmom ako je krémová polievka z medvedieho cesnaku s mušľou sv. Jakuba a rôznym druhom syrov.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 12,5 %
  • Cukornatosť hrozna: 22,0° NM
  • Obsah kyselín: 6,7 g/l
  • Obsah cukru: 14,7 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, hon Makovisko

J&J Ostrožovič Muškát žltý Solaris 2021 je viac než len suché víno – je to oslava tokajskej vinohradníckej oblasti, kde slnko, pôda a starostlivé ruky vinárov tvoria dokonalú symbiózu pre vznik nezabudnuteľných vínnych zážitkov.

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Výrobca: J&J Ostrožovič
Odroda: Muškát žltý
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: neskorý zber
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Tokajská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,5

Objavte fascinujúci príbeh lásky a vášne k vinárstvu, ktorý je skrytý za menom J. & J. Ostrožovič. Tento príbeh nie je len o produkcii výnimočného tokajského vína, ale aj o tradíciách, oddanosti a úcte k jednej z najznámejších vinárskych oblastí na svete.

Vínami J. & J. Ostrožovič sa nesie rešpekt k prírode a duch starostlivosti, s ktorou je každá fľaša vyrábaná. Sú výsledkom neúnavnej práce, znalostí a rešpektu k tomuto výnimočnému terroiru, ktoré dávajú tokajským vínam ich nezameniteľnú charakteristiku a kvalitu. S nádhernými tónmi sušeného ovocia, kvalitnej čokolády, s dotykom kávy i hrozienok vás tieto vína zavedú priamo do srdca Tokaja.

J. & J. Ostrožovič stavia na klasických tokajských odrodách Furmint, Lipovina a Muškát žltý, ktoré sú esenciou pre produkciu cibéb - kľúčového prvku pre výrobu tokajských vín. Vďaka jedinečnému mikroklíme a vulkanickej pôde je oblasť Tokaj ideálnym miestom pre pestovanie týchto odrôd, ktoré následne obohacujú účinky ušľachtilej plesne Botrytis cinerea.

Ak túžite po tom, aby ste sa spojili s tradíciou a objavili svet pravých tokajských vín, vyberte si z ponuky J. & J. Ostrožovič. Ich vína sú nielen svedectvom histórie a tradície, ale aj zárukou nezabudnuteľného zážitku pre každého milovníka vína.