Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Rulandské šedé - Vinosady 2022, suché, 0,75 l

1 hodnotenie

Z vinárstva Mavín pod taktovkou Martina Pomfyho prichádza Rulandské šedé z vinohradníckej obce Vinosady. Ročník 2022 zaujme svojou jasnou zlatisto-žltou farbou, ktorá zrkadlí kvalitu a tradíciu Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Vôňa vína vás prenesie do sveta zeleného ovocia, dotknutého nádychom medovosti, s náznakmi exotického manga a jemnej chlebovinky. Chuť je ovocno-korenistá, charakteristická pre túto oblasť, doplnená príjemnou malokarpatskou kyselinkou. Víno je vhodné k širokej škále jedál a má nízky obsah histamínu.

€9,62 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003755
Rulandské šedé - Vinosady 2022, suché, 0,75 l
1 hodnotenie
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

Martin Pomfy Rulandské šedé - Vinosady 2022, suché, 0,75 l

 

Rulandské šedé je víno s bohatou históriou a tradíciou, ktoré sa v posledných rokoch stalo jedným z najobľúbenejších vín medzi znalcami i bežnými konzumentami. A práve z dielne Martina Pomfyho, významného vinára z vinárstva Mavín, prichádza tento výnimočný ročník 2022 z malebných vinohradov obce Vinosady.

Pri pohľade na túto lahôdku si hneď všimnete jeho krásnu zlatisto-žltú farbu, ktorá je tak jasná a číra, akoby sa v nej zrkadlil samotný slnečný deň vo vinohradoch Malých Karpát.  Prvý nádych vám odkryje svet plný zeleného ovocia s medovými náznakmi. Ako sa víno viac otvára, objavia sa jemné tóny manga, ktoré dopĺňa lákavý dotyk chlebovinky. Každý dúšok je zážitkom. Jeho ovocno-korenistá chuť je perfektne vyvážená malokarpatskou kyselinkou, ktorá dodáva vínu sviežosť a dlhotrvajúci záver.

Zvláštnosťou tohto vína je nízky obsah histamínu, čo je výhodou pre tých, ktorí sú na túto zložku citliví.

Pokiaľ ide o podávanie, ideálne teploty sú medzi 10 až 12°C. Toto Rulandské šedé sa dokonale hodí k rôznym jedlám. Od rybích špecialít cez korenisté mäsové pokrmy až po jedlá z teľaciny a dusené mäso.

Charakteristiky vína svedčia o jeho vysokom štandardu:

  • Alkohol: 13,5%
  • Obsah cukru: suché
  • Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Vinosady, hon Špitalské

Zakúpte si tento skvost a urobte si vlastný zážitok degustácie troch vynikajúcich Rulandských šedých 2022 od Martina Pomfyho, a nájdite svojho favorita medzi nimi.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Rulandské šedé
Ročník: 2022
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 13,5

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !