Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Sauvignon - Rúbaň 2022, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Martin Pomfy prináša atraktívny Sauvignon blanc z ročníka 2021, pochádzajúci z vinohradníckej obce Rúbaň. Víno sa vyznačuje iskrivou zelenkavo-zlatistou farbou a šťavnatou chut'ou, v ktorej dominuje vinohradnícka broskyňa.

Herbálne a limetkové tóny dodávajú vínu zaujímavý charakter, ktorý je doplnený sviežou odrodovou aromatikou. Ideálne podávať pri teplote 10 - 12°C. Vhodné k širokému spektru jedál, od lososa až po údené ryby.

Položka bola vypredaná…
€9,62 / ks
Dostupnosť: Čoskoro opäť v ponuke
Môžeme doručiť do:
18.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003641
Sauvignon - Rúbaň 2022, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

Martin Pomfy Sauvignon - Rúbaň 2022, suché, 0,75 l

Martin Pomfy, známy svojou vášňou pre vinárstvo a precíznosťou v tvorbe kvalitných vín, nám predstavuje Sauvignon blanc z ročníka 2021, ktorý pochádza z idylických viníc vinohradníckej obce Rúbaň. Toto víno je zosobnením všetkého, čo od Sauvignon blanc očakávame – sviežosť, komplexnosť a iskrenie.

Už pri prvom pohľade na víno vás zaujme jeho iskrivá zelenkavo-zlatistá farba, ktorá napovedá o mladosti a sviežosti, ktorú víno v sebe skrýva. Keď víno priblížite k nosu, zaznamenáte silné tóny vinohradníckej broskyne, ktoré sú doplnené výraznými herbálnymi a limetkovými podtónmi. Vôňa vína je komplexná a lákavá, avšak nie je vtieravá.

Na jazyku sa Sauvignon blanc Rúbaň 2021 prezentuje ako svieže a šťavnaté víno. Ochutnáte intenzívne ovocné tóny, ktoré sú dokonale vyvážené sviežou kyselinkou. Limetkové a herbálne tóny, ktoré ste cítili vo vôni, sa opäť objavia v chuti, čo dodáva vínu zaujímavý charakter a dlhotrvajúci záver.

Toto víno je dokonalým spoločníkom pre rôzne príležitosti. Má nízky obsah histamínu (<0,25 mg/l), takže je vhodné aj pre citlivejšie osoby. Ako sa patrí k vínam tejto kvality, odporúča sa podávať ho pri teplote 10 - 12 °C v kalichoch na biele vína s objemom medzi 300 – 370 ml.

Pokiaľ ide o jedlá, Sauvignon blanc Rúbaň 2021 je nesmierne univerzálny. Je ideálny ako aperitív alebo k studeným predkrmom. Skvele sa hodí k jedlám z lososa, ustríc, k špargli, letným šalátom a kozím syrom. Je tiež vynikajúcim doplnkom k mierne korenistým jedlám, cestovinám s gorgonzolou, varenej šunke, bielym mäsám so smotanovými omáčkami, či rybám s výraznejšou úpravou a údeným rybám.

Záver? Martin Pomfy s týmto vínom opäť dokázal, že vie vytvárať výnimočné vína, ktoré oslovia aj náročného degustátora. Sauvignon blanc Rúbaň 2021 je skvost, ktorý by nemal chýbať vo vašej zbierke.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Sauvignon
Ročník: 2022
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,5
Položka bola vypredaná…

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !