Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Triga 2021, polosladké, 0,75 l

Neohodnotené

Výnimočné cuvée Triga z vinárstva Mavín - Pomfy vytvorené z kombinácie 65 % Tramín červený, 30 % Chardonnay a 5 % Rizling vlašský. Jeho zlatisto-žltá farba zrkadlí slnko Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Elegancia vo vôni s nádychmi sušených marhúľ, ružového oleja a púpavového medu sú v dokonalej harmónii so sladkastou, šťavnatou chut’ou, kde dominujú ovocné a korenisté tóny. To všetko s príjemným polosladkým záverom. Perfektný spoločník na letné večery alebo pri grilovaných jedlách.

*Víno s nízkym obsahom histamínu <0,25 mg/l.

€9,62 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003681
Triga 2021, polosladké, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

Martin Pomfy Triga 2021, polosladké, 0,75 l

Z nádherných vinohradov Strekovského vinohradníckeho rajóna v obci Rúbaň, hon: Pod Malým vrchom, prichádza toto pôsobivo cuvée - Triga. Pod rukami vinára Martina Pomfyho spojenie troch jedinečných odrôd - 65% Tramín červený, 30% Chardonnay a 5% Rizling vlašský - dáva životu vínu, ktoré je viac ako súčet jeho častí.

Už pri prvom pohľade na túto lahôdku zaujme jeho krásna zlatisto-žltá farba, ktorá vyžaruje iskrenie slnka a zrkadlí krásu južnoslovenských viníc. Prvý nádych z tejto fľaše odhaľuje bohatú aromatickú paletu: výrazné tóny sušených marhúľ sa miešajú s jemným akcentom ružového oleja a dotykom púpavového medu.

V chuti je Triga pôsobivo harmonická. Zatiaľ čo Tramín červený prináša svoje charakteristické voňavé a ovocné tóny, Chardonnay pridáva eleganciu a komplexnosť a Rizling vlašský prináša do zmesi sviežosť. Polosladké prevedenie dodáva vínu prirodzenú sladkosť, ktorá je dokonale vyvážená sviežimi kyselinami. Chuť je šťavnatá, s výraznou dominanciou ovocných a korenistých tónov, čo z neho robí skutočný gurmánsky zážitok.

Toto víno je ideálnym spoločníkom na rôzne príležitosti. Jeho ľahkosť a sviežosť ho robia ideálnym pre letné večery na terase alebo pri grilovaných jedlách. Je to víno, ktoré sa nebojí byť stredobodom pozornosti a zároveň dokáže dokonale doplniť množstvo rôznych jedál.

*Víno s nízkym obsahom histamínu <0,25 mg/l.

Odporúčame podávať:

Triga, vytvorený v ročníku 2021 v vinárstve Mavín - Pomfy, je najlepšie vychutnávať pri teplote 10-12°C. Jeho bohatá a komplexná chuť ide ruka v ruke s pokrmami, ktoré majú silný charakter a potrebujú víno, ktoré im bude rovnocenným partnerom.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Chardonnay, Rizling vlašský, Tramín červený
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: polosladké víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,5

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !