Akcia: Nápoj Rochester Ginger - nealkoholický tradičný zázvorový nápoj (725ml) dnes len za 5,08 EUR !!!

Víno kráľovnej Alžbety 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l

Neohodnotené

Víno kráľovnej Alžbety vinárstva Ostrožovič je nádherné cuvée, ktoré skvele reprezentuje vynikajúci ročník 2021 na Tokaji. Toto polosladké víno spája výnimočné vlastnosti troch tokajských odrôd – Furmint, Lipovina a Muškát žltý – a tvorí tak nápoj plný kráľovskej elegancie. Jeho bohatá aróma maslových hrušiek v zrelom štádiu sa snúbi s nádychmi mandarínok a dotykmi agátového medu, zatiaľ čo v pozadí rezonuje svieži akcent citrónovej kvapky.

Toto vyvážené víno je majstrovským dielom, ktoré poteší nielen milovníkov tokajských vín, ale aj tých, ktorí oceňujú rafinovanosť a komplexnosť v každom dúšku. Jeho nádherný buket a štruktúrovaná chuť sú pozvánkou na cestu medzi zlatisté vinohrady Tokaja, kde sa rodí magický príbeh, ktorý je za každou fľašou tohto vína. Víno kráľovnej Alžbety je tak nielen skvostom pre vaše zmysly, ale aj skvostnou perlou vo vašej vínnej kolekcii. Určite vyskúšajte a nechajte sa očariť jeho šarmom.

štandardná cena: €12,88 –28 % €9,16 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 003638
Víno kráľovnej Alžbety 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l
Neohodnotené
€12,88 –28 %
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

J&J Ostrožovič Hankove 2021, Special Selection, polosladké, 0,75 l

Pre tých, ktorí hľadajú nie len víno, ale skutočný príbeh v každej kvapke je tu Hankove Special Collection 2021, bobuľový výber vinárstva J. & J. Ostrožovič. Toto nádherné polosladké cuvée, ktoré spája odrody Furmint a Lipovina, sa zrodilo v slnečných lúčoch najstaršieho rodiaceho vinohradu v slovenskej časti Tokaja, honu Makovisko. Vinohrad, ktorý s láskou v roku 1947 založil pán Jaroslav Hanko je stále kolískou tejto výnimočnej edície.

Výnimočnosť ročníka 2021 je zreteľná na prvý pohľad – jantárová farba vína svedčí o zrelom a kvalitnom hrozne, ktoré získalo počas suchého leta a jesennej vlahy ideálne podmienky pre dosiahnutie optimálnej zrelosti. S cukornatosťou 26,5 °NM, ktorá zodpovedá neskorého zberu, ponúka toto víno intenzívnu paletu chutí – od bohatej vône hrušiek, cez agátový med a sušené marhule, až po sladkú vanilku a našľahanú smotanu.

Chuť vína je rovnako bohatá ako jeho aróma. Plná, mohutná a vyvážená, s minerálnymi tónmi, ktoré sa harmonicky snúbia s prírodným zvyškovým cukrom. V dochuti vynikajú tóny prezretých hrozienok, medu, a je osviežujúco doplnená citrusovo-ovocnými náznakmi a subtílnymi korenistými dotykmi klinčekov a škorice.

To všetko je podčiarknuté krátkym zrením v nových dubových sudoch, ktoré vínu dodáva záverečnú eleganciu a zaobalí vaše zmysly v slastných pocitoch.

Rada Special Collection, určená pre náročnú klientelu, svedčí o mimoriadnej starostlivosti a moderných reduktívnych technológiách, ktoré boli pri výrobe použité. Šetrné spracovanie a riadené kvasenie zaručujú, že každá fľaša tejto edície je reprezentantom výnimočnej kvality s dlhotrvajúcou dochuťou a arómou.

Toto vzácne víno je nielen symbolom tradície a remeselného umenia, ale aj príbehom, kde pôda, vinič, slnko a nebo spoločne tvoria zázraky. S takýmto odkazom je Hankove Special Collection 2021 skutočným skvostom vhodným na špeciálne príležitosti a výročia, ktorým potešíte každého milovníka vína a fajnšmekra.

Doporučené podávanie pri teplote 10 - 12°C zaručí, že sa v plnej kráse prejaví bohatý charakter tohto výnimočného vína.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 14,5 %
  • Cukornatosť hrozna: 25,0° NM
  • Obsah kyselín: 8,0 g/l
  • Obsah cukru: 35,5 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj, Hon: Makovisko

Hankove Special Collection 2021, bobuľový výber, polosladké, 0,75 l je nielen pokladom vinárstva Ostrožovič, ale aj hrdým nositeľom príbehu, ktorý pretrváva cez generácie a je pripravený obohatiť váš vinársky repertoár.

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Výrobca: J&J Ostrožovič
Odroda: Furmint, Lipovina, cuvée
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: polosladké víno
Prívlastok: bobuľový výber
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Tokajská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 14,5

Objavte fascinujúci príbeh lásky a vášne k vinárstvu, ktorý je skrytý za menom J. & J. Ostrožovič. Tento príbeh nie je len o produkcii výnimočného tokajského vína, ale aj o tradíciách, oddanosti a úcte k jednej z najznámejších vinárskych oblastí na svete.

Vínami J. & J. Ostrožovič sa nesie rešpekt k prírode a duch starostlivosti, s ktorou je každá fľaša vyrábaná. Sú výsledkom neúnavnej práce, znalostí a rešpektu k tomuto výnimočnému terroiru, ktoré dávajú tokajským vínam ich nezameniteľnú charakteristiku a kvalitu. S nádhernými tónmi sušeného ovocia, kvalitnej čokolády, s dotykom kávy i hrozienok vás tieto vína zavedú priamo do srdca Tokaja.

J. & J. Ostrožovič stavia na klasických tokajských odrodách Furmint, Lipovina a Muškát žltý, ktoré sú esenciou pre produkciu cibéb - kľúčového prvku pre výrobu tokajských vín. Vďaka jedinečnému mikroklíme a vulkanickej pôde je oblasť Tokaj ideálnym miestom pre pestovanie týchto odrôd, ktoré následne obohacujú účinky ušľachtilej plesne Botrytis cinerea.

Ak túžite po tom, aby ste sa spojili s tradíciou a objavili svet pravých tokajských vín, vyberte si z ponuky J. & J. Ostrožovič. Ich vína sú nielen svedectvom histórie a tradície, ale aj zárukou nezabudnuteľného zážitku pre každého milovníka vína.