Breslava

Breslava je pomerne mladá, biela slovenská odroda vína, ktorá ponúka príjemné, odrodovo výrazné, harmonické a decentne aromatické chute. Vo vôni tejto odrody sa vinú tóny grapefruitov, v chuti je vystužená príjemnou kyselinkou. Breslava je vhodná aj na výrobu šumivých vín, pri dobrých ročníkoch a redukovaných výnosoch poskytuje aj vína v kategórii výber z hrozna.

Pôvodne vyšľachtená v roku 1960 kolektívom šľachtiteľov Výskumného ústavu vinohradníckeho Bratislava na čele s Ing. Dorotou Pospíšilovou, Ph.D., Breslava je krížením odrôd (Chrupka červená x Tramín červený) x Santa Maria d'Alcantara. Jej názov – Breslava – je pripomienkou historického pomenovania hlavného mesta Slovenska – Bratislavy.

V e-shope nakupuj-vyhodne.sk nájdete ponuku vín odody Breslava za atraktívne ceny. Toto víno je ideálne pre tých, ktorí hľadajú kvalitné a originálne slovenské víno s jedinečným charakterom a výraznou chuťou. Objavte túto skvelú odrodu a užite si jej bohaté chute a arómy pri rôznych príležitostiach. Nakupujte víno Breslava  online v e-shope nakupuj-vyhodne.sk a nechajte sa uniesť jeho jedinečným charakterom.

POMFY Triga, r. 2022, D.S.C., akostné víno, suché, 0,75 l
€12,46
Skladom

Elegantné cuvée, ktoré v sebe spája jedinečnosť troch bielych odrôd: 70% Tramín červený, 20% Breslava a 10% Rizling vlašský. Prvý nádych odhalí výraznú aromatickosť s dominanciou Tramínu, doplnenú o nuansy exotického ovocia, ružového oleja a agátového kvetu. Víno zaujme svojou zlatisto-žltou...

Kód: 003756
1 položiek celkom

Breslava - objavte svet príjemných, jedinečných a harmonických vín s decentnou arómou! Zamilujete si nádhernú vôňu grapefruitov, ktorá sa prelína s osviežujúcou kyselinkou v chuti. A čo viac? Breslava je dokonalá aj na výrobu šumivých vín a pri správnych podmienkach prináša úžasné vína z kategórie výber z hrozna.

Poznajte Breslavu - pomerne mladú, bielu slovenskú odrodu, ktorá sa narodila v roku 1960 vďaka úsiliu šľachtiteľského kolektívu Výskumného ústavu vinohradníckeho Bratislava pod vedením legendárnej Ing. Doroty Pospíšilovej, Ph.D. Táto dáma je "matkou" viacerých úspešných slovenských odrôd. Breslava vznikla krížením odrôd (Chrupka červená x Tramín červený) x Santa Maria d'Alcantara. Jej názov - Breslava - je peknou poctou historickému pomenovaniu hlavného mesta Slovenska - Bratislavy.

Už od roku 2011 je Breslava zapísaná v Charte registrovaných odrôd SR a od roku 2004 je právne chránená. Tak neváhajte a ochutnajte túto zaujímavú odrodu, ktorá vás očarí svojou jedinečnou chuťou a príbehom!

Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!