Devín

Vitajte v kategórii Devín, kde nájdete výber vín z tejto jedinečnej a obľúbenej slovenskej odrody hrozna. Táto kategória je určená pre milovníkov vína, ktorí hľadajú kvalitné a chutné vína s charakteristickým slovenským nádychom. Na našom e-shope nakupuj-vyhodne.sk ponúkame široký sortiment vín odrody Devín, ktoré sú ideálne pre rôzne príležitosti a spoločenské udalosti.

Devín je pomerne mladá odroda hrozna, ktorá vznikla na Slovensku krížením odrod Veltlínske červenobiele a Tramín červený. Vyznačuje sa svojou vysokou aromatickou intenzitou, ovocnými tónmi a sviežou kyslosťou. Hlavným terroir-om pre pestovanie Devínu sú južné svahy Malých Karpát, no táto odroda sa pestuje aj v iných vinohradníckych oblastiach Slovenska.

Vína z odrody Devín sú známe svojim zelenožltým až slamovožltým sfarbením a bohatou arómou, ktorá pripomína exotické ovocie, kvety a med. Chuť je plná, svieža a harmonická, s jemnými kyselinkami a dlhou dochuťou. Devín sa hodí najmä k rybám, morským plodom, bielym mäsom a syrom. Je tiež skvelým spoločníkom pri oslavách a pohostení.

V našom e-shope nakupuj-vyhodne.sk ponúkame širokú škálu vín z odrody Devín, od tých najlepších slovenských vinárstiev. Môžete si vybrať z rôznych ročníkov a cenových relácií, pretože vieme, že každý zákazník má iné preferencie a očakávania.

Ak ste nováčikom v oblasti slovenských vín alebo hľadáte niečo zaujímavé, určite vyskúšajte Devín. Garantujeme, že táto aromatická a svieža odroda vás príjemne prekvapí svojou jedinečnou chuťou a charakterom. Urobte si potešenie alebo obdarujte svojich blízkych fľašou kvalitného Devínu z našej ponuky e-shopu nakupuj-vyhodne.sk!

Devín je odroda, ktorá si získava čoraz väčšiu pozornosť a obľubu medzi milovníkmi vína z roka na rok. Tento výnimočný druh hrozna vznikol krížením dvoch populárnych odrôd - Tramín červený a Veltlínske červenobiele. Tieto dve odrody boli starostlivo vybrané a skombinované, aby vytvorili jedinečnú chuť a arómu, ktorá sa stala tak obľúbenou medzi vínnymi nadšencami.

Za vznikom tejto úspešnej a inovatívnej odrody stojí Ing. Dorota Pospíšilová, Ph.D., slovenská šľachtiteľka s mnohými úspechmi na svojom konte. Jej vášeň a odbornosť v oblasti šľachtenia hrozna prispeli k tomu, že Devín sa stal jednou z najpopulárnejších a najlepších slovenských odrôd. Dorota Pospíšilová je známa aj tým, že stojí za vznikom viacerých skvelých a úspešných slovenských odrôd, ktoré sú dnes uznávané nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Vína tejto odrody sú charakteristické svojou príťažlivou plnosťou, extraktívnosťou, harmóniou a korenistým aromatickým profilom. Medzi hlavné zložky arómy patria náznaky medu, jemné tóny grepu a príjemná rovnováha vo vôni, ktorá poteší každého milovníka aromatických vín. Skvelá aromatika odrody Devín je kombináciou tramínovej a muškátovej vône, v chuti sú tieto tóny rovnako príjemné a znateľné.

Zrením sa v prípade vín s vyšším zvyškovým cukrom práve táto aromatika zvýrazňuje, čo spolu s príjemnou chlebovinkou vytvára z Devínu víno, ktoré osloví aj najnáročnejších konzumentov. Tieto vína sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a inovatívne, ale zároveň si chcú zachovať tradičné prvky slovenského vína.

Odroda Devín je skutočne úžasným prínosom pre slovenské vinárstvo. Jej jedinečná chuť a aróma prinášajú nový zážitok pre milovníkov vína, a zároveň ukazujú, že slovenské víno má čo ponúknuť aj na medzinárodnej úrovni.

Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!