Pereg

V kategórii Pereg na našom e-shope nakupuj vyhodne.sk nájdete výnimočné vína z tohto obľúbeného modranského vinárstva. Značka Pereg je známa predovšetkým svojimi lahodnými ovocnými vínami z čiernych ríbezlí a liečivej Arónie čiernoplodej. Ich najslávnejším produktom je Cuvée Čierny Pereg, ktorý kombinuje chuť ríbezlí a Arónie a je známy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Pereg vína sú veľmi obľúbené nielen medzi širokou verejnosťou, ale tiež získali množstvo ocenení a medailí na rôznych prestížnych medzinárodných súťažiach, ako napríklad titul Šampión na výstave Great American International Wine Competition.

Tieto exkluzívne vína sú obľúbené aj medzi profesionálmi, ako sú renomovaní kuchári a someliéri, ktorí ich oceňujú pre ich kreativitu a profesionalizmus.

Ak hľadáte skutočne výnimočné ovocné vína, neváhajte ochutnať produkty značky Pereg. Určite si zamilujete ich ríbezľové vína a presvedčíte sa o tom, že v Peregu majú na ovocné vína skutočne zázračnú ruku. Objavte túto kategóriu vo vašom obľúbenom e-shope nakupuj vyhodne.sk a užite si jedinečné chute týchto fenomenálnych ovocných vín.

Pereg Cuvée Bazulienka limitovaná edícia, ovocné víno, 0,75 l
€7
Skladom

Pereg Bazulienka – skvelé, unikátne vínko z limitovanej edície, vyrobené z hroznovej šťavy a bazových kvetov. Skutočná lahôdka jemne nasladlej chuti na spríjemnenie dlhých večerov, či posedení s priateľmi...  

Kód: 001743
Pereg Cuvée čierny Pereg, ovocné víno, 0,75 l
Tip
€7
Skladom

Cuvée čierny Pereg patrí medzi najobľúbenejšie slovenské ovocné vína. V celoslovenskej ankete Víno Roka 2021 sa toto lahodné víno víno umiestnilo na 1 mieste a my len dodávame, že právom - Čierny Pereg je vzácne víno vyrobené kupážou vína z liečivých plodov arónie čiernoplodej a vína z čiernych ríbezlí. Scelením týchto dvoch starostlivo vyberaných vín z čierneho bobuľového ovocia vzniklo excelentné cuveé s intenzívnou rubínovo-červenou...

Kód: 001680
Pereg Rubinus, ovocné víno, 0,75 l
€6
Skladom

Rubinus – rosé z čiernych ríbezlí je nádherné ovocné víno, ocenené na prestížnej medzinárodnej súťaži vín TERAVINO 2022(Izrael) skvelou zlatou medailou. Rubinus – rosé z čiernych ríbezlí dopestovaných na plantáži s certifikátom BIO má tmavšiu ružovú farbu s príjemnou a výraznou ríbezľovou vôňou po tomto čiernom bobuľovom ovocí. V chuti je extraktívne, výrazne ovocné, pritom svieže a ľahké. Nižší zbytkový cukor jemne dohladzuje...

Kód: 001681
Pereg Slivkové víno limitovaná edícia, ovocné víno, 0,75 l
€7
Skladom

Slivkové víno limitovanej série vinárstva Pereg je príjemným spestrením v ponuke slovenských ovocných vín. Jeho kvalita je postavená na zdravej, skvele dozretej surovine a nepochybne aj na skúsenostiach vinárov z vinárstva Pereg a v neposlednom rade aj na kvalite ich technologického vybavenia. Slivkové víno limitovanej edície vinárstva Pereg je sviežej koňakovoružovej farby. Je vyrobené zo šťavnatých a sladkých sliviek plných letného slnka....

Kód: 002334
Sparkling dočaska
€7
Skladom

Perlivé ovocné víno z čiernych ríbezlí vás očarí svojou sýto rubínovo-červenou farbou a jemnými bublinkami. Vychutnajte si výnimočnú ríbezľovú vôňu a sviežu chuť s harmonickým zvyškovým cukrom. Toto víno je vyrobené výlučne z kultivarov čierneho bobuľového ovocia, čo zaručuje autentický zážitok pre vaše zmysly. Skvelý nápoj na oslavy alebo len tak pre potešenie. Určite vyskúšajte !!!

Kód: 002336
Pereg Víno z čiernych ríbezlí, ovocné víno, 0,75 l
Tip
€6
Skladom

Víno z čiernych ríbezlí vinárstva Pereg je pravdepodobne najobľúbenejšie a najpredávanejšie ríbezľové víno na Slovensku. Jeho jedinečnosť potvrdzujú aj nasledovné fakty: Toto lahodné ovocné víno vyrobené výlučne z čiernych kultivarov ríbezlí. S intenzívnou ríbezľovo – podmanivou vôňou, rubínovo-červenou farbou, príjemnými kyselinkami, ktoré sú dovážené zbytkovým cukrom, vytvára harmóniu zmyselných chutí. Je vyrobené modernou technológiou,...

Kód: 001682
Pereg Višňové víno limitovaná edícia, ovocné víno, 0,75 l
€7
Skladom

Višňové víno limitovanej série vinárstvo Pereg s úspechom zaraďuje do svojej ponuky vždy keď má k dispozícii kvalitnú surovinu - zdravé a krásne dozreté plody višní od ktorých sa odvíja kvalita samotného vína. Višňové víno je sýtej tmavorubínovej farby s peknou iskrou. Jeho príjemná aróma očarí svojou výnimočnou sviežosťou. Intenzívna a charakteristická vôňa čerstvých višní, pretkaná tónmi drobného bobuľového ovocia, listu čiernej ríbezle a...

Kód: 002239
7 položiek celkom

Spoločnosť PEREG si svoj názov zvolila s jasným zámerom a hrdosťou. Je to názov, ktorý odkazuje na bohatú históriu a korene slovenského vinohradníctva a vinárstva, ktoré siahajú až do stredoveku.

Práve v roku 1413 sa začali objavovať prvé zmienky o založení cechu vinárov a o ustanovení viničného úradu v malebnom prostredí malokarpatskej oblasti. Ústrednou postavou tohto úradu bol viničný richtár Pereg, známy ako hôrny richtár. Tento titul dostal preto, lebo vinice v tom čase boli situované oveľa viac v lesných masívoch Karpát ako dnes.

Ak sa prejdete po malokarpatských lesoch, ešte dnes nájdete dôkazy o tomto historickom období. Sú to rúny, teda hŕby kameňa, ktoré vinohradníci povynášali na medze svojich pozemkov. Vinice boli tak obkolesené týmito hradbami z kameňa, čo im dalo názov „vinohrad“. Každé vinohradnícke mesto, kde sa pestoval vinič a kde sa vyrábalo víno, malo svojho Perega, ktorý riadil práce vo viniciach. Bol súčasne v našom ponímaní technológom, agrotechnikom a vykonával aj viničné právo.

Keď nastúpila Mária Terézia na uhorský trón, táto funkcia bola právoplatne potvrdená cisárskym dvorom. Peregovi totiž pribudla ešte jedna dôležitá povinnosť - odvod vína a dane z vína pre cisársky dvor. V tom čase slovenské vinohradníctvo a vinárstvo zažívalo svoje zlaté obdobie a slovenské a uhorské vína sa pili nielen na bratislavských, ale aj budapeštianskych a viedenských dvoroch, kde slávili obrovský úspech.

Práve na túto slávnu etapu nadväzuje aj vinárstvo PEREG. Spoločnosť sa pýši svojím názvom, ktorý odkazuje na históriu a tradície slovenského vinohradníctva a vinárstva. Svojou kvalitou a vášňou pre výrobu vína sa snaží udržať dedičstvo svojich predchodcov a prinášať radosť z dobrého vína ľuďom po celom svete. 

Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!