Chardonnay 2020, Special Selection, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Zo srdca Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, konkrétne zo Strekovského regiónu a obce Rúbaň, vám predstavujeme toto exkluzívne víno vynikajúcej kvality. Vinárstvo Martin Pomfy sa v tejto edícii výnimočne vyznamenalo - ponúka víno s charakteristickou zlatisto-žltou farbou, očarujúcou vôňou exotického ovocia, kokosu a vanilky. V chuti vína nájdete stopu noblesnej krémovej esencie a dochuť, ktorá zanecháva trvalý dojem. Víno, ktoré je nielen lahôdkou pre vaše zmysly, ale aj ideálnym darčekom pre tých, ktorých si vážite.

€15,86 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003409
Chardonnay 2020, Special Selection, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Chardonnay 2020, Special Selection, suché, 0,75 l

 Martin Pomfy Chardonnay 2020 Rúbaň selection - Výnimočná exkluzivita pre skutočných milovníkov vína

Predstavujeme vám výnimočný poklad z viníc Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti - Chardonnay 2020 Rúbaň selection od renomovaného vinára Martina Pomfyho. Toto suché víno z radu Mavín Selection nesie v sebe esenciu skutočnej vášne a odbornosti, čo sa odráža v každej kvapke tohto zlatisto-žltého nektáru.

Začnime pôvodom: Rúbaň, konkrétne hon Starý vrch v Strekovskom vinohradníckom regióne, je známa svojím jedinečným terroir, ktoré ideálne vyhovuje potrebám tejto elegantnej odrody. Spôsob výroby, ktorý zahrňuje 24-hodinovú maceráciu pri teplote 12°C a fermentáciu v kombinácii dubových, agátových a nerezových sudov, dodáva vínu jedinečnú komplexnosť a hĺbku.

Víno, ktoré zrelo v kombinácii použitých barikových sudov a nerezových nádrží po dobu 8 mesiacov a na jemnom kvasinkovom sedimente 3 mesiace technikou sur-lie, vytvára tak harmonický zážitok, ktorý je pochúťkou pre zmysly. Aróma vína nám predstavuje bohatú paletu vôní, od prezretého banána, cez jemné tóny vanilkového lusku a orechovej šupky. Na jazyku sa tieto tóny prelínajú v zamatovú, arašidovo-maslovú chuť s príjemným minerálnym podtónom.

Aj z tohto popisu je zrejmé, že ide o exkluzívne a reprezentatívne víno, ktoré je dokonalým darčekom pre vašich priateľov, rodinu alebo obchodných partnerov. Toto výnimočné víno v sebe skrýva prísľub kvality a exkluzivity.

V chuti a vôni sa prelína nádherný koncert exotického ovocia, kokosu, príjemnej vanilky a orieškov, doplnený o dôstojné tóny sladkého drievka a maslového keksíka. Víno je v chuti nádherné, mohutné, dlhé, krémové a perzistentné, čo je výsledkom kombinácie odbornosti, vášne a najlepšieho hrozna, aké Strekovský región môže ponúknuť.

Odporúčanie k podávaniu: Ideálne podávať pri teplote 12 - 14 °C. Chardonnay 2020, D.S.C., Mavín Selection je skvelým spoločníkom k vyberaným pokrmom, vrátane krémových polievok, cestovín so smotanovými omáčkami, lososa, tuniaka a grilovanej hydiny. Skvele dopĺňa kurčacie mäso a poskytuje komplexný gastronomický zážitok.

Toto víno je skutočným umeleckým dielom vo svete slovenských vín a zastupuje to najlepšie z produkcie vinárstva Mavín | Martin Pomfy. Zaslúži si vašu pozornosť a uznanie.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Chardonnay
Ročník: 2020
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 14,0

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !