Chardonnay X 2021, Special Selection, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Ochutnajte toto výnimočné Chardonnay od talentovaného vinára Martina Pomfyho. Zo známej vinohradníckej obce Čachtice prichádza nádhrné víno s jasnou zlatisto-žltou farbou a zložitým buketom ihličia, olivového oleja a jemných náznakov manga. Víno je plné, zamatové, s príjemne sviežou koncovkou. Ideálny spoločník pre relaxačné chvíle či spoločenské posedenie. Objavte tento skvost na nakupuj-vyhodne.sk!

Víno s nízkym obsahom HISTAMÍNU.

Položka bola vypredaná…
€20,39 / ks
Dostupnosť: Čoskoro opäť v ponuke
Môžeme doručiť do:
4.3.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003797
Chardonnay X 2021, Special Selection, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava pri objednávke do 119,- EUR
Doprava pri objednávke do 119,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Doprava pri objednávke nad 119,- EUR
Doprava pri objednávke nad 119,- EUR

len za 2,90 EUR !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Podrobný popis

Martin Pomfy Chardonnay X 2021, Special Selection, suché, 0,75 l

 

Chardonnay – X 2021, Martin Pomfy, Malokarpatská vinohradnícka oblasť – Čachtice

Na úpätí malokarpatských kopcov, konkrétne v malebných Čachticiach dozrelo hrozno, z ktorého pre vás Martin Pomfy vytvoril skutočný skvost medzi bielymi vínnymi odrodami – Chardonnay – X 2021.

Toto noblesné víno vás okamžite zaujme svojou zlatisto-žltou farbou, ktorá svedčí o jeho komplexnosti. Už pri prvom dotyku s vínom získate nádherný dojem z jeho viacvrstvovej aromatickej palety. Atraktívna vôňa ihličia, olivového oleja a minerality v kombinácii s tónmi manga a agátového kvetu je skutočne pôsobivá.

Jeho elegantná chuť je zamatová a ovocná, plná zaujímavých tónov, ktoré perfektne reflektujú jeho vôňu. Zvýrazňuje sa sviežou a výraznou koncovkou. Tento charakter vína je výsledkom precíznej vinifikácie: od 12-hodinovej macerácie hrozna pri 12 °C, cez spontánnu fermentáciu v nerezovej nádobe a veľkom agátovom sude, až po 9-mesačné vyzrievanie na jemnom kvasinkovom sedimente.

Čo robí toto víno ešte špeciálnejším, je jeho nefiltrovaná podoba, ktorá mu dodáva autenticitu a charakter. Prirodzený sediment nie je chybou, ale znakom jeho autenticity.

Naviac, pre všetkých, ktorí sú citliví na histamín: toto víno má veľmi nízky obsah histamínu!

Odporúčame podávať tento skvost pri teplote 10 - 12 °C, kde sa v plnej miere prejaví jeho zložitý charakter a bohatstvo arómy. Víno s chráneným označením pôvodu a je kategorizované ako akostné odrodové víno.

Doprajte si tento vínny poklad na eshope nakupuj-vyhodne.sk a vychutnajte si gurmánsky zážitok pri každej príležitosti.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Chardonnay
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 13,5
Položka bola vypredaná…

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !