Lipovina 2021, Solaris, polosuché, 0,75 l

Neohodnotené

Zachyťte esenciu Tokaja s výnimočným ročníkom 2021 vo fľaši Lipovina Solaris od vinárstva Ostrožovič. Toto polosuché víno z neskorého zberu oslavuje výnimočnosť ročníka, ktorý sa skvelo odrazil na charaktere a kvalite hrozna.

Lipovina odhaľuje nežne korenistý buket, ktorý sa prelína s vôňami exotického ovocia, vrátane pomarančov, nektarínok a kiwi, čo jej dodáva sviežosť a dynamiku. Na podnebí sa prejavuje peknou, dlhou a intenzívnou chuťou, ktorá je v perfektnej harmónii s príjemnou mineralitou a zanecháva dlhotrvajúci zážitok. Toto víno je ideálnym spoločníkom pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné a reprezentatívne zo  slovenského Tokaja.

štandardná cena: €9,08 –29 % €6,38 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003639
Lipovina 2021, Solaris, polosuché, 0,75 l
Neohodnotené
OSTROŽOVIČ Lipovina, r. 2021, neskorý zber, polosuché, Solaris, 0,75 l
€9,08 –29 %
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

J&J Ostrožovič Lipovina 2021, Solaris, polosuché, 0,75 l

Z vinárstva J&J Ostrožovič, hrdého nositeľa tokajských vinohradníckych tradícií, prichádza Lipovina Solaris 2021, víno - ktoré je oslavou slnečného ročníka a bohatstva pôdy tokajskej oblasti. Tento neskorý zber odhaľuje rafinovanosť a eleganciu odrody Lipovina, prezentovanú v polosuchom šate, ktorý poteší svojou vyváženou chutnou kompozíciou.

S rafinovaným buketom, ktorý v sebe mieša náznaky exotických plodov, pomarančov, nektariniek a kiwi, má toto víno schopnosť okamžite zaujať a uchvátiť. Jeho zložitá aróma je doplnená o pikantný dotyk citrusovej kôry a šťavnatý nádych ružového grepfruitu, ktoré spoločne vytvárajú sviežu, ale zároveň výrazne plnú ovocnú chuť.

Dynamická dochuť je v dokonalej harmónii s intenzívnou vôňou, pričom jemná minerálna acidita zanecháva na jazyku stopy záhradných egrešov, okorenenej zelenej bazalky a vzácnych klinčekov. Lipovina Solaris 2021 je osviežujúce víno, ktoré vďaka svojej reduktívnej čistote a plnosti prináša nový pohľad na tradičné tokajské odrody.

Inšpirácia pre kolekciu Solaris pochádza zo slnkom zaliateho svahu, kde sa medzi kamenistým podložím vyhrievajú jašterice, symbolizujúce vitalitu a synergiu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. Práve tu, na honoch Vlčina, súčasti 55 hektárov tokajských viníc, sa rodí hrozno, ktoré je svedkom starých vinárskych príbehov o jedinečnosti, ktorú možno nájsť len na máloktorých miestach na svete.

Víno Lipovina Solaris 2021 s jeho nezameniteľnou charakteristikou a súladom chutí, je ideálnym spoločníkom k delikátnym pokrmom, akými sú špargľový krém s kaviárom, rybací koláč starých mám, grilované kalamáre s cukinou, či tradičné domáce holúbky. Podávať sa odporúča pri teplote 8 - 12°C, aby sa plne rozvinuli jeho aromatické nuansy.

Charakteristika vína:

  • Alkohol: 11,5 %
  • Cukornatosť hrozna: 22,0 ° NM
  • Obsah kyselín: 7,1 g/l
  • Obsah cukru: 13,7 g/l
  • Pôvod hrozna: Vinohradnícka oblasť Tokaj

Spojením tradície, inovácie a vášne pre vinárstvo, J&J Ostrožovič prináša do sveta vín Lipovinu Solaris 2021 – víno, ktoré je nielen potešením pre zmysly, ale aj hrdým pokračovateľom tokajskej vinohradníckej tradície.

Dodatočné parametre

Kategória: J & J Ostrožovič
Výrobca: J&J Ostrožovič
Odroda: Lipovina
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: polosuché víno
Prívlastok: neskorý zber
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Tokajská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 11,5

Objavte fascinujúci príbeh lásky a vášne k vinárstvu, ktorý je skrytý za menom J. & J. Ostrožovič. Tento príbeh nie je len o produkcii výnimočného tokajského vína, ale aj o tradíciách, oddanosti a úcte k jednej z najznámejších vinárskych oblastí na svete.

Vínami J. & J. Ostrožovič sa nesie rešpekt k prírode a duch starostlivosti, s ktorou je každá fľaša vyrábaná. Sú výsledkom neúnavnej práce, znalostí a rešpektu k tomuto výnimočnému terroiru, ktoré dávajú tokajským vínam ich nezameniteľnú charakteristiku a kvalitu. S nádhernými tónmi sušeného ovocia, kvalitnej čokolády, s dotykom kávy i hrozienok vás tieto vína zavedú priamo do srdca Tokaja.

J. & J. Ostrožovič stavia na klasických tokajských odrodách Furmint, Lipovina a Muškát žltý, ktoré sú esenciou pre produkciu cibéb - kľúčového prvku pre výrobu tokajských vín. Vďaka jedinečnému mikroklíme a vulkanickej pôde je oblasť Tokaj ideálnym miestom pre pestovanie týchto odrôd, ktoré následne obohacujú účinky ušľachtilej plesne Botrytis cinerea.

Ak túžite po tom, aby ste sa spojili s tradíciou a objavili svet pravých tokajských vín, vyberte si z ponuky J. & J. Ostrožovič. Ich vína sú nielen svedectvom histórie a tradície, ale aj zárukou nezabudnuteľného zážitku pre každého milovníka vína.