Rizling rýnsky 2021, Special Selection, polosuché, 0,75 l

1 hodnotenie

Objavte Rizling rýnsky 2021 Selection - polosuchý skvost z oblasti Vinosady v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Toto víno poteší oko svojou jasnou zlatistou farbou s nádychom do zelena, zatiaľ čo vaše čuchové zmysly budú zvádzané kombináciou broskýň, sušených lipových kvetov a nádhernej minerality.

V chuti vyniká šťavnatosť, mnohoznačná hĺbka, malokarpatské kyselinky a jemný zvyškový cukor. Ideálna voľba pre gurmánov hľadajúcich výrazný aromatický zážitok.

€19,26 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003686
Rizling rýnsky 2021, Special Selection, polosuché, 0,75 l
1 hodnotenie
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Rizling rýnsky 2021, Special Selection, polosuché, 0,75 l

 

Rizling rýnsky 2021 Selection, polosuchý

Kedykoľvek hľadáte prvotriedne biele víno, ktoré odráža esenciu svojho pôvodu, Rizling rýnsky 2021 Selection z obce Vinosady je jasnou voľbou. Situované v srdci Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, vinohrady známej vinohradníckej obce Vinosady ponúkajú ideálne podmienky pre pestovanie viniča a vytváranie vín nezameniteľného charakteru.

Toto víno vás okamžite zaujme svojou jasnou, zlatistou farbou, ktorá je jemne orámovaná zelenými tónmi. Táto paleta farieb v pohári evokuje slnečné dni strávené uprostred viníc a pripomína sviežosť a vitalitu tohto výnimočného vína.

Pri prvom privoňaní objavíte nádherný, zmyselný buket, kde dominujú tóny broskýň a sušených lipových kvetov. Tieto vône sú harmonicky doplnené o minerálne podtóny a jemné náznaky púpavy s dotykom agátového dreva, čím sa vytvára skutočne komplexný a fascinujúci aromatický profil.

Ako by ste čakali od takto elegantného vína - chuť je rovnako impozantná. Šťavnatá, viacvrstvová chuťová paleta kopíruje čarovný aromatický profil. Výrazné malokarpatské kyselinky a jemný zvyškový cukor pridávajú tomuto skvostu vrstvu hĺbky a komplexnosti, čo robí z každého dúška nádherný vinársky zážitok.

Pri alkoholovom obsahu 12,5 % je toto víno dokonalou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné, či už na špeciálne príležitosti alebo len na relaxačný večer s priateľmi.

 

Odporúčame podávať:

Tento výnimočný Rizling rýnsky 2021 Selection je skvelým spoločníkom k rôznym jedlám. Vďaka svojej šťavnatej, viacvrstvovej chuti a komplexnému aromatickému profilu je ideálnym doplnkom k ľahkým predjedlám, ako sú syry, morské plody alebo carpaccio.

Svojim charakterom krásne doplní aj tradičné rakúske jedlá, napríklad Wiener Schnitzel alebo ľahšie rybie pokrmy. Pre tých, ktorí uprednostňujú rastlinnú stravu, tento Rizling dokonale harmonizuje s letnými šalátmi alebo cestovinami s ľahkými omáčkami. Víno podávajte chladené na 8-10°C a vychutnajte si ho spolu so svojím obľúbeným jedlom.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Rizling rýnsky
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: polosuché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,5

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !