Rizling rýnsky - Vinosady 2022, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Rizling rýnsky 2022 zo známej vinohradníckej obce Vinosady je skutočným klenotom Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Aróma je bohatá, nesie v sebe nádherné tóny agátového kvetu, medovosti a citrónovej kôry, ktoré sú doplnené delikátnymi náznakmi sušených hrozienok.

V chuti objavíte šťavnatú, korenistú kompozíciu, ktorá je dokonale podporená charakteristickými malokarpatskými kyselinkami a mineralitou, čím sa stáva toto výnimočné víno ideálnym spoločníkom k rôznym príležitostiam.

€13,03 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003792
Rizling rýnsky - Vinosady 2022, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Rizling rýnsky - Vinosady 2022, suché, 0,75 l

Rizling rýnsky 2022, Vinosady - skvost Malokarpatskej vinohradníckej oblasti

Keď myslíte na kvalitné biele víno z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti - jednou zo skvelých možností je práve tento Rizling rýnsky z Vinosád. Toto víno vyniká svojou jasnou zlatisto-žltou farbou, ktorá pôsobí doslova ako lákadlo pre každého milovníka vína.

Pri prvom pootvorení fľaše vás omámi bohatá aróma, ktorej dominujú tóny agátového kvetu. Vôňa je doplnená medovosťou, citrónovou kôrou a delikátnymi náznakmi sušených hrozienok, čo vytvára harmonický a komplexný aromatický profil.

Na chvíľu sa zastavte a vychutnajte si prvý dúšok. Objavíte nádhernú šťavnatú a korenistú chuť, ktorá je dokonale vyvážená charakteristickými malokarpatskými kyselinkami a jemnou mineralitou. Toto víno je skutočným zážitkom pre chuťové poháriky a je ideálnym spoločníkom pre rôzne príležitosti, či už sú to rodinné oslavy, romantické večere alebo obyčajné večery s priateľmi.

Tento Rizling rýnsky je výsledkom poctivého vinárskeho remesla, umu a vášne vinára Martina Pomfyho pre nádherné a kvalitné vína. Aj tento Rizling dôkazom toho, že v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti sa rodia skutočné vinárske poklady.

Nezáleží na tom, či ste skúsený odborník na víno alebo len začínate objavovať svet vína, tento Rizling rýnsky z obce Vinosady je skvelým výberom pre každého.

Odporúčame podávať:

Tento vynikajúci Rizling rýnsky 2022 sa najlepšie hodí k ľahkým predjedlám, ako sú morské plody, rôzne rybie špeciality či svieže šaláty s citrusovou omáčkou. Vďaka svojej komplexnosti a šťavnatosti je skvelým spoločníkom aj k jemnej mäsovej pečienke alebo kuracím prsiam na bylinkách. Vďaka jeho vyváženej kyselinkovosti a delikátnej mineralite je ideálnym spoločníkom k rôznym druhom syra a obloženým bagetám.

Podávajte ho v teplote cca 10°C, aby ste naplno vychutnali jeho bohatú arómu a vyváženú chuť. Toto víno je tiež vynikajúcim spoločníkom pre relaxačné večery na terase alebo pri sviečkach vo dvojici. 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Rizling rýnsky
Ročník: 2022
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,0

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !