Veltlínske zelené 2021, Special Selection, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Mavín - Pomfy Veltlínske zelené 2021, Special Selection, D.S.C., akostné víno, suché, 0,75 l: Atraktívny skvost od Martina Pomfyho z edície Special Selection z roku 2021.

Očarujúca vôňa mandlí, tropického ovocia a agátu sprevádza šťavnatú, dlhú chuť s typickými malokarpatskými kyselinkami. Výrazná, zlatisto-žltá farba dopĺňa nezameniteľný odrodový zážitok. Ideálne servírovať pri 10 - 12 °C.

€18,12 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003684
Veltlínske zelené 2021, Special Selection, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Veltlínske zelené 2021, Special Selection, suché, 0,75 l

Mavín - Pomfy Veltlínske zelené 2021, Special Selection, D.S.C., akostné víno, suché, 0,75 l:

Z vinárstva Martina Pomfyho prichádza mimoriadny klenot v podobe Veltlínskeho zeleného z edície Special Selection z ročníka 2021. Tento ročník je považovaný za výnimočný a toto víno to potvrdzuje na všetkých úrovniach. Už na prvý pohľad upúta svojou jasnou zlatisto-žltou farbou, ktorá v pohári iskrí a pozíva k degustácii.

Nasleduje opojná vôňa, ktorá je lahodne odrodová a komplexná. Dominujú v nej tóny mandlí a zelených jabĺk. K tomu sa pridáva paleta tropického ovocia vrátane ananásu a mandarínky, čo vytvára bohatý aromatický zážitok. Nechýba ani ľahký kvetinový dotyk agátu, ktorý dodáva vôni ďalšiu hĺbku.

V chuti je víno dokonale vyvážené. Má peknú štruktúru, je šťavnaté a dlhé. Kyselinky, typické pre oblasť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, sú výrazné, ale nie prehnané, a pridávajú vínu sviežosť a vitalitu. Je to harmonické víno s pekným telom a dlhým záverom, kde znovu rezonujú tóny ovocia a mandlí.

Víno je navyše označené ako D.S.C., čo znamená, že spĺňa všetky kritériá pre túto prestížnu kvalitatívnu kategóriu. S nízkym obsahom histamínu (<0,25 mg/l) je toto víno vhodné aj pre citlivejších spotrebiteľov.

Odporúčame ho podávať chladené, v rozmedzí 10 - 12 °C. Ideálne v kalichoch na biele vína s objemom medzi 300 a 370 ml. Toto víno je vynikajúcim spoločníkom k rôznym pokrmom. Najlepšie sa hodí k studeným mäsám, omáčkam a slaným predkrmom. Skvelý je aj v kombinácii s hovädzím mäsom, filé z morských rýb či neutrálnymi omáčkami.

Charakteristika:

  • Alkohol: 13%
  • Obsah cukru: suché
  • Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Vinosady, hon Hauspereg.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Ročník: 2021
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 13,0

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !