Veltlínske zelené 2022, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Mavín - Pomfy Veltlínske zelené 2022, D.S.C., 0,75 l: Obľúbené biele víno s nádhernou zlatisto-žltou farbou. Vôňa Vás doslova očarí tónmi grepovej šupky, zelených mandlí a citrusov, ktoré sa spájajú s charakteristickou chut'ou, podporenou malokarpatskými kyselinami a jemným jablkovým podtónom. Víno je ideálne k mäsám a morským rybám.

€14,72 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
18.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003793
Veltlínske zelené 2022, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Veltlínske zelené 2022, suché, 0,75 l

Mavín - Pomfy Veltlínske zelené 2022, D.S.C., akostné víno, suché, 0,75 l:

Veltlínske zelené je odroda, ktorá si v posledných rokoch opätovne získava srdcia milovníkov vína, a tento ročník od Martina Pomfyho to iba potvrdzuje. Víno oslovuje svojou nádhernou, iskrivou zlatisto-žltou farbou, ktorá v pohári vytvára priam poetický obraz.

Vôňa tohto vína je komplexná, intenzívna a výrazná. Hlavnými protagonistami sú tóny grepovej šupky, zelených mandlí a sviežeho citrusového ovocia, doplnené o jemný náznak agátového kvetu. Tieto aromatické tóny sú v úplnej harmónii s chuťovým profilom vína. Jeho chuť je šťavnatá, stredne dlhá, s jasnou identitou typickou pre túto odrodu. Malokarpatské kyseliny a mineralita z oblasti Vinosady pridávajú vínu zvláštnu hĺbku a komplexnosť, ktorá je doplnená jemným jablkovým podtónom.

Jednou z unikátnych vlastností tohto vína je aj nízky obsah histamínu (<0,25 mg/l), čo ho činí vhodným pre ľudí citlivých na histamín.

Odporúčaná teplota servírovania pre tento skvost je 10 - 12 °C. Pri tejto teplote sa všetky chuťové a aromatické tóny vína najlepšie prejavia. Ideálnym spoločníkom pre tento Veltlín sú studené mäsa, omáčky a slané predkrmy, hovädzie mäso, filé z morských rýb a neutrálna omáčka.

Charakteristika:

  • Alkohol: 12,0 %
  • Obsah cukru: suché
  • Pôvod hrozna: Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Vinosady, hon Hauspereg.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Ročník: 2022
Farba vína: biele víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,0

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !