Modrý Portugal 2022, suché, 0,75 l

Neohodnotené

Mrva Stanko Modrý Portugal 2022 je veľmi príjemné suché víno s jasnou rubínovou farbou a atraktívnou ovocnou aromatikou, v ktorej dominujú tóny čerešní a jahôd. Chuť tohto vína je plná a zároveň svieža, s jemnými tanínmi a vyváženou kyslosťou.

Víno je vyrobené z hrozna odrodou Modrý Portugal, ktorá sa pestuje na slnečných svahoch vinohradov veľmi známej vinohradníckej obce Dolné Orešany. Víno Mrva Stanko Modrý Portugal 2022 je skvelou voľbou pre milovníkov suchých červených vín, ktorí ocenia jeho bohatú chuť a atraktívny ovocný charakter.

štandardná cena: €9,60 –5 % €9,06 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003754
Modrý Portugal 2022, suché, 0,75 l
Neohodnotené
Mrva Stanko Modrý Portugal, r. 2022, akostné víno, suché, 0,75 l 1
€9,60 –5 %
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Mrva Stanko Modrý Portugal 2022, suché, 0,75 l

Mrva Stanko Modrý Portugal 2022 je skvelým príkladom toho, ako sa tradičná odroda môže stať moderným a pritom stále autentickým vínom. Toto suché víno zaujme už na prvý pohľad jasnou rubínovou farbou a príjemnou ovocnou aromatikou, v ktorej sa prejavujú tóny čerstvých čerešní a jahôd. Víno následne príjemne zahreje na jazyku svojou plnou chuťou, ktorá však zostáva svieža a dobre vyvážená vďaka príjemným malokarpatským kyselinkám.

Víno je vyrobené z hrozna odrody Modrý Portugal, ktorá sa tradične pestuje v oblastiach s teplejším a suchším podnebím. Modrý Portugal vinárstva Mrva & Stanko - hrozno sa pestuje na slnečných svahoch známej vinohradníckej obce Dolné Orešany, kde sa mu v ročníku 2022 darilo aj vďaka teplému a slnečnému letu s dostatkom zrážok. Po ručnom zberu a opatrnom výbere sa hrozno pomaly a šetrne lisovalo, aby sa zachovali jeho prírodné chute a vône.

Víno Mrva Stanko Modrý Portugal 2022 je skvelým spoločníkom k mnohým chutným jedlám. Výborne sa hodí k červenému mäsu, diviny, syrom, ale aj k vegetariánskym jedlám na báze strukovín či hub. Toto víno sa odporúča podávať pri teplote 16-18 °C, aby sa plne rozvinula jeho chuť a aróma.

Víno Mrva Stanko Modrý Portugal 2022 je prekvapivým a zaujímavým vínom, ktoré vás svojou bohatou chuťou a ovocným charakterom rozhodne nezklame. Je to výborná voľba pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitné, autentické a pritom moderné víno z oblasti Slovenska.

Dodatočné parametre

Kategória: Mrva & Stanko
Výrobca: Mrva & Stanko
Odroda: Modrý Portugal
Ročník: 2022
Farba vína: červené víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 12,0

Logo Mrva & Stanko II

 

Vinárstvo Mrva & Stanko prináša už od svojho vzniku nádherné, odrodovo čisté, mimoriadne harmonické a hodnotné vína plné mladistvej sviežosti, jasu, nádherných ovocných tónov a uhladenej elegancie.

Mrva & Stanko - úspechy vinárstva

Sortiment vinárstva Mrva & Stanko tvoria výlučne akostné vína s prívlastkom, akostné odrodové vína a značkové vína z preferovaných odrôd hrozna. 

Vinárstvo Mrva & Stanko začalo písať svoju históriu v roku 1997. Od prvých momentov sa na slovenskom vinárskom trhu umiestnilo v elitnej skupine vinárstiev a to vďaka jasnému cieľu - produkovať  odrodovo čisté, ľahké a svieže vína, prekvapujúce jasom a priehrštím ovocných tónov.

Dokonalá harmónia vín značky Mrva Stanko ako v chuti tak aj vo vôni, k tomu moderný dizajn fliaš a skvelý marketing robia z vinárstva Mrva & Stanko a z jeho vín nepochybne jedno z najlepších, ak nie najlepšie vinárstvo na Slovensku.