Cabernet sauvignon 2019 Rúbaň selection, suché, 0,75 l

1 hodnotenie

Nechajte sa okúzliť výnimočným Cabernet Sauvignonom ročníka 2019. Toto suché víno v sebe nesie jedinečnú esenciu čiernych ríbezlí a zrelých višní, ktorá sa vám odhalí už pri prvom nádychu. V chuti vás očarí plnokrvný zážitok, ktorý zlúči vyzreté ovocné tóny s jemnými korenistými akcentmi. Tento Cabernet Sauvignon vás očarí stredne plným telom a jemnými, hladkými tanínmi, ktoré dodávajú vínu eleganciu a harmóniu.

Jeho unikátna povaha sa formovala počas 26 mesiacov v starostlivo vybraných barikových sudoch, čo prispelo k jeho hĺbke a bohatosti chuťového zážitku. To, čo máte v rukách, je skutočný klenot vinárstva - Cabernet Sauvignon, ktorý sa stane vaším sprievodcom do sveta výnimočnosti. 

Víno s nízkym obsahom HISTAMÍNU.

€20,39 / ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
18.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 003685
Cabernet sauvignon 2019 Rúbaň selection, suché, 0,75 l
1 hodnotenie
Garancia
Garancia doručenia

nepoškodeného tovaru

Doprava zdama pri objednávke nad 124,- EUR
Doprava zdarma pri objednávke nad 124,- EUR

Využite bezplatnú dopravu !!!

Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa

na akúkoľvek adresu v SR

Doprava pri objednávke do 124,- EUR
Doprava pri objednávke do 124,- EUR

len za 4,97 EUR !!!

Podrobný popis

Martin Pomfy Cabernet sauvignon 2019 Rúbaň selection - víno s dušou umelca

Toto vzácne, fenomenálne červené víno sa zrodilo v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, konkrétne v malebnej obce Rúbaň.  Jeho pôsobivá a elegantná fialovo-červená farba sa nesie v duchu tejto lokality, je výsledkom precíznej práce vinára, ale aj vinohradníkov z Rúbane a je spojené s miestnym pokladom -  vinohradmi pod Starým vrchom.

S hrdosťou predstavujeme toto nádherné víno s obsahom alkoholu 13,5 % z ročníka 2019. Jeho výnimočná kvalita sa odzrkadľuje v každej  kvapke tohto vína, v jeho nádhernej aromatike i v chuti.

Výroba tohto vína je príbehom starostlivosti od začiatku až do konca. Ohrev hrozna pred fermentáciou pri teplote 16 °C vytvoril ideálne podmienky pre jeho ďalší vývoj. Pomalé a spontánne rozkvasenie pridalo unikátnu štruktúru chuti.

Fermentácia v nerezovom vinifikátore trvala 21 dní a bola použitá techniky „pump over“ a delestage, aby sa zabezpečila optimálna extrakcia farby a arómy. Teplota počas fermentácie zostáva do 27 °C a prispela k jemnému vyprofilovaniu noblesných chuťových vlastností vína.

Vyzrievanie bolo neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu. Víno zrelo počas 28 mesiacov v barikových sudoch, kde 80 % sudov boli 1x použité, a ďalších 20 % bolo nových. To prispelo k jeho bohatosti a komplexnosti, s doplnkom dubového podtónu.

Jeho fialovo-červený odtieň pripomína vášeň a hĺbku. Viacvrstvová aróma, ktorá obsahuje tóny čiernych ríbezlí, černíc, vanilkového lusku a sušeného lístia, s jemným višňovým podtónom, sľubuje rozmanitý a v skutku bohatý zážitok.

V chuti sa toto víno prezentuje vyzretosťou, ovocno-zemitou plnosťou, mäkkými tanínmi a harmóniou kyselín. V jedinečnom prepojení s dubovým podtónom sa víno stáva komplexným umeleckým zážitkom pre vaše chuťové poháriky.

Nechýba ani dôležitá informácia, že víno má nízky obsah histamínu, čo podčiarkuje jeho zameranie na kvalitu a ohľaduplnosť voči konzumentom.

Odporúčame podávať Cabernet Sauvignon 2019, D.S.C. pri teplote 12 - 14 °C. Toto víno je dokonalým spoločníkom k lahodným jedlám ako sú steaky, grilované špeciality a jedlá z červeného mäsa. V každom dúšku pocítite bohatosť histórie a tradície tejto oblasti, zovretú v každej kvapke tohto vynikajúceho a noblesného vína.

Dodatočné parametre

Kategória: Martin Pomfy – Mavín
Výrobca: Martin Pomfy
Odroda: Cabernet Sauvignon
Ročník: 2019
Farba vína: červené víno
Cukornatosť: suché víno
Prívlastok: akostné víno s chráneným označením pôvodu
Krajina pôvodu: Slovensko
Vinohradnícka oblasť: Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
Obsah alkoholu v obj. %: 13,5

Vinárstvo Mavín | Martin Pomfy - vína pre vášnivých znalcov!

Vstúpte do sveta vína, kde sa elegancia stretáva s tradíciou. Martin Pomfy, to nie je iba meno, ale aj príbeh o vášni a húževnatosti tvorenia. Každá fľaša je výsledkom oddanosti voči detailom, ktorá sa týka sa nielen samotného vína, ale celého procesu jeho tvorby od vinohradu až po pohár.

Martin Pomfy je viac než len talentovaný vinár. Smelo sa posúva vpred, experimentuje a zdokonaľuje sa. Jeho cieľom je priniesť vám výnimočné vína, ktoré sú plné charakteru a autenticity. V každom pohári vína tejto značky zaznieva príbeh dedičstva umenia tvorby vína a neúnavného úsilia hľadať nové cesty a postupy k čoraz dokonalejším a kvalitnejším vínam...

Inovácia a tradičný prístup: Vášeň pre víno Martina Pomfyho inšpiruje k vytváraniu nových chutí a zážitkov. Vo vinárstve Martin Pomfy spájajú moderné technológie s uznávanými tradičnými postupmi, aby vám priniesli vína, ktoré vás prekvapia každým dúškom...

Chuťové spektrum: Od pikantných tónov červených vín po sviežu hravosť tých bielych... Kolekcia vinárstva Martin Pomfy vám ponúka rozmanité chuťové spektrum, ktoré sa s každou sezónou mení. Vinárstvo Martin Pomfy je cesta objavovania a všetko sa začína pri prvom dúšku ich vína....

Buďte súčasťou ich príbehu: Chceme vás privítať do sveta Martina Pomfyho, kde každá fľaša je živým vyjadrením vášne, tradičného umenia a neustáleho hľadania nových hraníc výnimočnosti. Pridajte sa k tejto nekonečnej ceste vína, ktoré je viac ako len nápoj - je to to príbeh, ktorý chceme objavovať spolu s vami !